حجت‌الاسلام فلاح‌شهرکی: استاد باید منش زندگی را به محصل بیاموزد

حجت‌الاسلام فلاح‌شهرکی: استاد باید منش زندگی را به محصل بیاموزد

استاد دانشگاه آزاد زابل گفت: یکی از نشانه‌های معلم، علم و معرفت است که می‌تواند به‌عنوان ابزاری در دست چراغ هدایت محصل باشد و راه را از بی‌راه به او نشان دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زابل، حجت‌الاسلام غلامرضا فلاح‌شهرکی عصر روز گذشته در مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل، یکی از نشانه‌های معلم را علم و معرفت دانست که به عنوان ابزاری در دست او می‌تواند چراغ هدایت محصل باشد و راه را از بی‌راه به او نشان دهد.

وی به بیان ویژگی‌های معلم واقعی پرداخت و یکی از شرایط مهم معلمی را صبر و بردباری دانست و تصریح کرد: استاد خوب می تواند منش زندگی را که از محفوظات علمی دارای ارزش بیشتر است به محصل انتقال دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه زابل به بیان فعالیت‌های علمی و سیاسی شهید آیت‌الله مرتضی مطهری پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که در زندگی استاد مطهری نمود پیدا می‌کند، شاگردی و کسب فیض‌کردن از استادان درجه یک دوران خود ازجمله حضرت امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی بود.

فلاح‌شهرکی گفت: شهید مطهری معلم آینده بود و نه تنها به مسائل عصر خود پرداخت؛ بلکه با گذشت ۴۰ سال از شهادت این علامه با مراجعه به کتاب‌ها و تألیفات ارزشمند این استاد پاسخ بسیاری از شبهات و راه حل مشکلات امروز نسل جوان را می‌توان استخراج کرد.

وی با تبریک ماه مبارک رمضان و برشمردن خیرات و برکات این ماه گفت: در این ماه خدا به انسان‌ها روی می‌آورد و لطف و برکاتش را شامل حال روزه‌داران می‌کند.

استاد مدعو گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل با اشاره به ارزش بالای مأنوس‌بودن روزه‌داران با قرآن کریم در ماه رمضان بیان کرد: بالاتر از تشنگی و گرسنگی روزه‌دار در این ماه تلاش انسان برای اطاعت از امر خداست. روزه‌دار به امر خدا خود را از خوراکی‌ها و آشامیدنی‌های پاک و طیب محروم می‌کند و این تلاش اوست که به گرسنگی و تشنگی ارزش می‌بخشد.

در این مراسم رئیس واحد بین‌المللی زابل با تبریک ماه مبارک رمضان و هفته معلم به استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل گفت: استاد مطهری از پیشگامان ارتباط حوزه و دانشگاه بود و نماد و سمبل یک استاد با شاخص‌های اسلامی و قرآنی است.

محمد عمرانی با اشاره به تألیفات ارزشمند شهید مرتضی مطهری بیان کرد: استاد مطهری جهان‌بینی نظام مقدس جمهوری اسلامی را به‌خوبی تبیین می‌کرد و این روشنگری و بصیرت‌افزایی، دشمنان انقلاب را ترسانده بود.

وی افزود: استاد مطهری با حضور در محافل علمی و کلاس‌های درس دانشگاه به سؤالات و شبهات به وجود آمده در مسائلی مانند نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه پاسخ می‌داد و اجر و پاداش خود را با نظرکردن به وجه‌الله و شهادت دریافت کرد.
http://ana.ir/fa/news/91/379724/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8...