سرپرست واحد زابل: مهم‌ترین آموزه تربیتی حضرت زهرا (س) صبر و بردباری است

سرپرست واحد زابل: مهم‌ترین آموزه تربیتی حضرت زهرا (س) صبر و بردباری است

http://ana.ir/news/354400
سرپرست واحد زابل گفت: فاطمه زهرا فرزندان خود را به نحوی تربیت کرد که قهرمانان صبر و شکیبایی واقعه کربلا باشند.

به گزارش خبرنگار آنا از زابل، دکتر محمد عمرانی در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و گرامیداشت مقام مادر بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) همواره از همان کودکی حامی و پشتیبان پیامبر اکرم (ص) بود به گونه ای که حضرت محمد (ص) ایشان را ام ابیها خطاب می کرد و پس از رحلت رسول خدا (ص) نیز برای دفاع از ولایت که ادامه ی خط و مسیر نبوت است تمام قد به میدان آمد.

عمرانی حضرت زهرا (س) را بهترین الگو زنان عالم دانست و اظهار کرد: ایشان نه تنها الگوی شایسته ای در عرصه های مختلف از جمله خانه داری، همسرداری و تربیت فرزند برای زنان است، بلکه الگوی بسیار مناسبی نیز در ولایت مداری و مبارزات سیاسی برای زنان و مردان است.

وی با اشاره به شیوه تربیت فرزندان توسط این بانوی نمونه، مهمترین آموزه تربیتی آن حضرت به فرزندانش را صبر و بردباری توصیف کرد و افزود: فقط فرزندانی که در مکتب فاطمه (س) تربیت شوند می توانند قهرمانان صبر و شکیبایی در صحرای کربلا باشند. به گونه ای که شهادت و اسارت در راه خدا را زیبا و برای خود افتخار بدانند.

عضو هیات علمی واحد زابل، ابراز امیدواری کرد با تغییر رویکرد به وجود آمده در مدیریت واحد زابل و با توجه به توانمندی هایی که در بانوان کارمند این واحد دانشگاهی، بتوان از حضور بانوان فرهیخته و نظرات سازنده آنان در پیشبرد اهداف دانشگاه به نحو شایسته ای استفاده کرد.

در پایان این جلسه سرپرست واحد زابل با اهدای گل از بانوان کارمند واحد زابل تجلیل کرد.