شهردار زابل خواستار شد: مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پروژه‌های شهری زابل

شهردار زابل خواستار شد: مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پروژه‌های شهری زابل

شهردار زابل گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل زابل در طراحی فضای سبز، مبلمان شهری و معماری با مجموعه شورای شهر و شهرداری زابل همراهی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زابل، موسی خمر صبح امروز به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار زابل در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر حضور پیدا کرد و در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی این شهر گفت: فلسفه تأسیس دانشگاه‌ها در مناطق کمتر برخوردار و محروم کمک به شناسایی مشکلات و ارائه راه حل‌های علمی و عملی برای برون‌رفت از این مشکلات توسط دانشگاه‌هاست.

وی با دعوت از اعضای هیئت علمی با تخصص‌های مختلف این واحد دانشگاهی در کمیسیون‌های شورای شهر و شهرداری گفت: دانشگاه‌ها سهم کمی در حل مسائل جامعه و توسعه شهرستان زابل به‌عنوان یک شهر دانشگاهی داشته‌اند و امیدواریم دانشگاه‌ها به رسالت اصلی خود که نقش‌آفرینی در توسعه منطقه است عمل کنند و زکات علم را به این منطقه و شهر زابل بپردازند.

خمر عنوان کرد: مجموعه شورای‌شهر و شهرداری زابل دست‌ یاری و همراهی به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل دراز می‌کند و انتظار دارد که متخصصان و اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی در طراحی فضای سبز، مبلمان شهری و معماری به ما کمک کنند.

در این دیدار رئیس واحد زابل نیز بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل خود را جدا از بدنه شهری زابل نمی‌داند و همواره سعی کرده تا در بهبود وضعیت این منطقه محروم نقش‌آفرینی کند.

محمد عمرانی گفت: این واحد دانشگاهی با سوق‌دادن طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به سمت حل مشکلات منطقه بخشی از رسالت خود را انجام داده است.

وی پیشنهاد کرد: مسئولان شهری برای مشاوره با متخصصان دانشگاهی اقدام به تشکیل اتاق‌های فکر و جلسات هم‌اندیشی کنند.

عمرانی با اشاره به دایر بودن رشته‌های شهر‌سازی، معماری و برنامه‌ریزی شهری این واحد دانشگاهی عنوان کرد: پرورش نیروی انسانی متخصص در رشته‌های شهر‌سازی و یرنامه‌ریزی شهری و امکان ادامه تحصیل برای کارکنان مجموعه شهرداری در رشته‌های مرتبط یکی از خدمات این دانشگاه به منطقه بوده است.

وی با اشاره به جذب دانشجوی خارجی در آینده نزدیک توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل تصریح کرد: جذب دانشجوی خارجی توسط این واحد دانشگاهی می‌تواند زمینه‌های توسعه و امید به ماندگاری مردم در این منطقه محروم را فراهم کند.
http://ana.ir/fa/news/91/352068/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8...