عمرانی در گفتگو با آنا: دانشگاه آزاد اسلامی هزار بطری آب‌معدنی در روستاهای محروم هیرمند توزیع کرد

عمرانی در گفتگو با آنا: دانشگاه آزاد اسلامی هزار بطری آب‌معدنی در روستاهای محروم هیرمند توزیع کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل گفت: کارکنان این واحد دانشگاهی تعداد هزار بطری آب‌معدنی در روستاهای محروم از آب سالم شهرستان هیرمند توزیع کردند.

محمد عمرانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در زابل درباره توزیع آب معدنی در روستاهای محروم شهرستان هیرمند اظهار کرد: تعدادی از روستاهای شهرستان هیرمند مدتی است که به دلیل نقص فنی شبکه آب‌رسانی با قطعی کامل آب شرب مواجع شده‌اند و با توجه به گرمای شدید و خطر گرمازدگی برای اهالی این روستاها، کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل تعداد هزار بطری آب‌معدنی در این روستاها توزیع کردند.

وی افزود: دو روستای محروم تپه کیخا و خمر که جاده‌های دسترسی مناسبی هم ندارند و آب شرب آنها دچار قطعی کامل شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل شناسایی و تعداد هزار بطری آب‌معدنی از طریق قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان تهیه و در این دو روستا توزیع شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل گفت: قطع شدن آب شرب در فصل تابستان یکی از مشکلات بزرگ برخی از روستاهای منطقه سیستان به شمار می‌رود که با شروع گرما هرساله این معضل تکرار می‌شود. بیشترین قطعی آب در تابستان امسال در سیستان را روستاهای شمالی شهرستان هیرمند متحمل شده‌اند.

عمرانی تصریح کرد: به گفته کارشناسان امر با توجه به برداشت آب از لوله در بالا دست آب کمتری به روستاهای شمالی شهرستان هیرمند می‌رسد و همین امر باعث شده تا برخی از روستاها در فصل تابستان و گرمای بسیار زیاد بیش از ۵۰ درجه و استفاده مردم از کولرهای آبی، دچار کمبود آب شوند.

به گزارش آنا، ۴۰ روستا در شهرستان هیرمند با افت فشار و قطعی کامل آب مواجه هستند.
http://ana.ir/fa/news/91/408891/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%...